Dramos būrelis ,,Kultuvė“

kultuve

kultuve 2

„Teatras – tai mūsų sielos daina. Dainuojame ją taip, kaip mums atrodo gražiausiai. Šypsomės patys ir priverčiame šypsotis kitus. Smagu, kai šypsenų daug…“ B. Jurkšienė

Dramos būrelis „Kultuvė“ gyvuoja jau 15  metų. Iš pradžių, tai buvo žaidimas, vėliau – poreikis – susitikti, bendrauti, džiuginti aplinkinius. Pradžia buvo Raudonėje, bet pakeitus darbovietę, tai ir teatras su manimi iškeliavo ten, kur dabar „mano darbo namai“ – Klausučių kultūros centro Juodaičių skyrius. Vieni nariai vaidina nuo būrelio atsiradimo, kiti  - dalyvauja neseniai. Kolektyvo sąstatas keitėsi, nes kai kurie nariai išvykdavo į užsienį, tačiau sugrįžę vėl prisijungdavo.

Kaip ir visada trūksta artistų vyrų, todėl repertuarą pasirinkti daug sunkiau. Ieškau pjesių, kuriose būtų daugiau veikėjų moterų.  Scenarijus, iš mūsų gyvenimo, apie mūsų gyvenimą, rašau pati. Tada vaidmenis paskirstau taip, kad visi galėtų save išreikšti. Atsitinka ir taip, kad artistų lieka tik 3- 4, tai tada stengiamės dalyvauti visuose renginiuose, kaip personažai. Sukuriame mažus etiudus, nes spektaklio neįmanoma sukurti. Tuo labai džiaugiamės, nes taip galime save realizuoti. Labai džiugu, kad į kolektyvą ateina ir naujų narių.

Nei Aukso paukštės nepagavome, nei Auksiniais kryžiais neapdovanoti, bet mus kviečia pradžiuginti žmones. Vadinasi, patinkam, kai juokaujam. Kaimo žmogui  reikia linksmo žanro -  komedijos, tačiau nėra paprasta prajuokinti, o jei pavyksta tai padaryti, vadinasi, ne veltui repetavom.

Labai dėkoju savo artistams už ėjimą kartu į priekį.

Žiūrovus džiuginome spektakliais – „Kaimo linksmybės“, „Oi, gyvenimėlis“, „Gyvenimas gerėja“, „Gyvenimas tęsiasi“, V. Laborešnych „Pažymėtina data“.

Literatūrinėmis kompozicijomis – „Tikėjimas, Viltis, Meilė“, „Ievos kelias“, „Visi mes – broliai ir seserys“.

Režisierė Birutė Jurkšienė.

Klausučių kultūros centras

Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įmonės kodas: 302526233,
Adresas: A.Daugėlos 2, Klausučiai, Jurbarko raj.
El. paštas: klausuciukc@gmail.com

Juodaičių skyrius

Adresas: Liepų g. 1, Juodaičiai, Jurbarko raj.
El. paštas: klausuciukc@gmail.com

Administracijos darbo laikas
Pirmadienis – ketvirtadienis 8.00 - 17.00 val.
Penktadienis 8.00 - 15.45 val.
Pietų pertrauka: 12.00 - 12.45 val.